REGISZTRÁLOK BELÉPEK

Megjegyez
Kilőttek egy cigányt az űrbe
2968 0 3 Izé
Cableguy: Egy másik meg épp az űrből pottyant ide. Megválasztatta m,agát miniszterelnöknek és a bolyg [...]
Tóth József: Ez akkor lenne jó hír, ha az utolsó lett volna... :)
dude: Könyörgöm, miért csak egyet?!
Trekkik a hetvenes évekből
680 0 0 Art Izé
Ez a legmenőbb esküvői ruha, amit valaha láttál
1051 0 0 Pink Izé
Íme a Conplan 8888

Azaz az Egyesült  Államok valódi terve egy  zombiapokalipszis esetére.
1972 0 6 Izé
Traveller_x: Mondom kipróbálnám... :D am elég fegyverb.zi vagyok, szal vágom, hogy nagyot fingik... :D tervb [...]
bungle: Ütős jószág. Ütvefúrót is helyettesít, 35 centis betont lazán átlő. ;) 2 és fél millió [...]
Traveller_x: Az az m99 nagyon ottvan, kipróbálnám... Nekem csak egy vz58 van itthon, de több mint a semmi... [...]
Mind a 6 komment
Jimmy robot azért ilyen cuki, mert a Disney fejlesztette ki
1621 0 0 Izé
Szentté avatták Teréz anyát 

De vajon tényleg olyan nagy „szent” volt vagy a XX. századi történelem egyik legnagyobb svindlije?

A következőket olvastam róla ma egy ismerősöm üzenőfalán: 
„Nagyjából az ellenkező igaz ahhoz képest, ami a közvéleményben él róla. Megszámolatlanul folytak be a dollármilliók szervezetéhez, a Szeretet misszionáriusaihoz, és aztán a pénz nagy része nyomtalanul el is tűnt, nagyjából 10 százalékát fordították csak jótékonysági célokra, szűkmarkúan bántak a pénzzel, ha a szegényeken kellett segíteni. Sok beszámolót lehet találni arról, hogy az indiai természeti és ipari katasztrófák áldozatainak anyagilag nem segítettek semmit, csak imát és ócska Szűz Mária medálokat osztogattak. Nem csak kétes csatornákon keresztül tűnt el a rengeteg pénz, a bevételi források között is volt erőteljesen megkérdőjelezhető. Teréz kimondottan jó barátságban volt például Papa Doc-kal, a véreskezű diktátorral. Kapott Teréz milliókat egy hírhedt csalótól is, és hiába írt egy ügyész levelet, kérve, hogy juttassák vissza a kisemberek megtakarításainak kifosztásából származó adományt, még csak válaszra sem méltatta. Sokan hiszik azt, hogy Teréz anya kórházakat tartott fent a legszegényebbeknek, de a valóság ennél sokkal durvább. Ezekre az intézményekre sokkal jobb kifejezés a halálgyár, amikhez képest a leglepukkantabb magyar állami kórházak is svájci luxusklinikának számítanak. Zsúfoltságban, elképesztő higiéniai körülmények között, a legalapvetőbb, minimális orvosi segítségnyújtástól is megfosztva, legfeljebb egy-egy aszpirint kapva tengették az életüket az ott szenvedő betegek. Nagyon sok odalátogató orvos és önkéntes fejezte ki a felháborodását az embertelen állapotok miatt. A Nirmal Hriday nevezetű otthon volt Teréz legkedvesebb intézete, mivel ezt alapította először. Közel 50 év alatt bő nyolcvanezer embert fogadtak itt, és ebből harmincötezer nem is hagyta el élve a házat. Nem csak azért, mert fertőtlenítés nélkül használták fel újra és újra a tűket a betegek között, amíg teljesen el nem kopott a hegyük. Nem csak azért, mert lejárt szavatosságú gyógyszereket használtak. Nem csak azért, mert érzéstelenítés nélkül amputáltak. Nem csak azért, mert a rák végső állapotának iszonyu fájdalmait átélő emberek problémáját úgy oldották meg, hogy odakötözték az ágyaikhoz. És nem csak azért, mert a képzetlen misszionáriusok által kezelt betegek között volt olyan, aki csak azért halt meg, mert rosszul etették, és egyszerűen megfulladt. Hanem azért, mert nem a gyógyítás volt a lényeg, hanem az, hogy az emberek szenvedjenek. Na és persze hogy a más vallásúakat életük utolsó órájában akaratuk ellenére megkereszteljék.

Ez a legszomorúbb és legfelháborítóbb az egészben, hogy Teréz milliárdjaiból bőven futotta volna akár indiai mértékkel ultramodern kórházakra is, de legalábbis sok, viszonylag jól felkészült otthonra. Ő mégis inkább százszámra hozta létre ezeket a szenvedésgyárakat. És miért? Emberi ésszel szinte felfoghatatlan, de ez a végletekig fanatikus, még ortodox katolikus körökben is ultra-dogmatikusnak számító, minden evilági szenvedésre érzéketlen, totális valláskárosult elmebeteg nő ebben lelte örömét. Megkérdezték persze őt az intézeteire jellemző embertelen állapotokról, és a válasza mindig ugyanaz volt. A szenvedés áldás és gyönyörű, és minél több a szenvedés, annál jobb az egész világnak. Ugyanis így mindenki, aki elveszti minden evilági reményét, átérezheti Jézus szenvedését a Golgotán. Ez a nő azért okozott évtizedeken keresztül elképesztő mennyiségű szenvedést emberek tízezreinek, hogy azok úgymond lelkileg megtisztulhassanak a képzelt megváltója szenvedését minél mélyebben átélve. Ezt nem én találom ki, könnyű keresni olyan interjúkat tőle, ahol nyíltan beszél a szenvedésmániájáról. Persze amikor neki volt szüksége kórházi ellátásra, akkor nem feküdt be a szerencsétlen haldoklók közé valamelyik saját, kalkuttai halálgyárába, inkább magánrepülőgépen utazott kaliforniai luxusklinikákba. 

Teréz a valaha élt egyik legkegyetlenebb és legperverzebb rohadék volt, egyszerűen nincsenek szavak rá, amit ez a szipirtyó művelt. Jellemző módon még a Nobel-díja elfogadásakor is arról papolt, hogy a legnagyobb veszély, ami a világbékét fenyegeti, az nem a világméretű fegyverkezés, nem az éhínségek, nem a terrorizmus, nem a túlnépesedés, nem a természeti katasztrófák, hanem az abortusz és a fogamzásgátlás. Még akkor is, ha háborúkban ezerszámra megerőszakolt nőkről volt szó, mert természetesen ilyen esetben is kampányolt ellene.”
1676 0 23 Izé
cila: Gyakori, hogy másoknak kell teregetni a szennyest. S ha úgy adódik, a tulaj esetleg letagadja. "E [...]
cila: Valamit nem értek. A Vatikánnak van a világon, talán a legjobb információs hálózata. Ha egy [...]
brandboy: Az élet himnusza Az élet egyetlen - ezért vedd komolyan! Az élet szép - csodáld meg! Az élet [...]
Mind a 23 komment
Az egyik feltalálója szerint sem tett jót az internet a gondolkodásunknak
1493 0 5 Izé
Traveller_x: Nekem van tini rokonom, és folyton a környékemen lógnak a haverjaikkal. Meglepődnél, mennyivel [...]
lilaflexninja: Gondolj bele, hogy valamit megnézel a guglin, egy nap múlva emlékszel-e rá? Én nem gyakran. Ann [...]
Traveller_x: Miért, az nem olvasás, ha a googlit olvasod? Ne legyél már ennyire korlátolt. Ennyi erővel a k [...]
Mind a 5 komment
Buli egy Boeingben

A Big Imagination csapata egy éve kezdett átalakítani egy repülőt, hogy a  Burning Man fesztiválon a szórakozni vágyók annak a belsejében bulizhassanak.
1724 0 0 Izé
Íróasztali herezacskó

Az esetekre, amikor úgy megszorongatnál egy herét.
3948 0 1 Izé
hawkeye: Szerintem a nyele is kellene oda.... :)
Fénykard biztonsági oktató videó
3464 0 2 Izé
hawkeye: Kellemes marháskodás...
cila: Kérdezni szeretném, hogy hol lehet ilyen neon sprayt kapni? És, kell-e hozzá fegyverviselési en [...]
A mai napi bünti egyben vizuállatság is

Aki megfejti, hogy miről szól ez a koreai videoklip, az megoszthatná velünk is.
1466 1 7 Izé
lilaflexninja: Van annyi értelme, mint egy Kelemenkabátban klipnek. Nekem tetszik, a lalalalalalalala számuk i [...]
cila: Art pour l'art (művészet csak a művészetért)? Hol itt a művészet? A mű veszett. El is fog ve [...]
bungle: Miért kell ilyen hosszú link egy egyszerű rövid linknek? https://youtu.be/gZa4yre0uEk
Mind a 7 komment
Nincs is cukibb egy almát majszoló süninél
2000 1 1 Izé
shteer: alma persze. aztán meg leöblíti egy pohár tejjel. tipikus ragadozó menü.
Masha Sardari moldáv fotós munkáitól te is hinni kezdesz a természetfelettiben
632 0 0 Art Izé
Mennyivel jobb már ilyesmit hallgatni a metróban, mint az adjál má' egy cigit, meg az olcsó zoknit vegyenek kombót.
3724 0 6 Izé
lilaflexninja: Nem semmi!
Himbeer: Nem stílusom ez a zene, de igen csak tetszetős. :)
norbertvincze: https://youtu.be/8F6EoMdn95E
Mind a 6 komment
USS Indianapolis: Men of Courage

Nicolas Cage ezúttal egy megtörtént eseten alapuló történelmi háborús drámában próbálja ki magát. Reméljük ezúttal jól választott.
783 0 0 Film Izé
Íme a ház, amibe még véletlenül se került egyetlen egyenes vonal sem
1640 0 5 Izé
cila: Hehe. És a nem párhuzamos görbék a végtelen egy távolabbi pontján egyesülhetnek, vagy nem, [...]
Parafadugó: Ha elég kicsi szakaszokat vizsgálunk, akkor az összes egyenes lesz :D
cila: Gaudi, az "őrült építész" is tervezhette volna.
Mind a 5 komment
Shut In

Az özvegy pszichológus lebénult fiával él vidéken. Befogadnak egy gyereket, majd jönnek is a bajok.
1509 0 0 Film Izé
Schobert Norbi legújabb hülyesége

Van még ember, aki bekajálja a csávó elméleteit?
2967 0 53 Izé
bungle: Azért most már megy a magyarázkodás ezerrel... :D Idióta balfasz aszfaltpattanás.
bungle: http://rtl.hu/rtlklub/hazonkivul/draga-mulatsagok-amik-remenyt-adhatnak
Traveller_x: lementettem :D schobertkárusaltak posztjai alatt jól jön majd.
Mind a 53 komment
Kevés menőbb dolog van ennél az átlátszó hengerfejes motornál
4162 0 1 Izé
kakucsi: És a vége is stílusos.
Ilyen lett az új ausztrál 5 dolláros bankjegy

A bankjegyhamisítóknak most tényleg fel lett adva a lecke.
3649 0 6 Izé
cila: Nem is készült sok belőle, nem is volt nagy értéke. Ma, talán 1 lej, ha. Akkor vehettél rajta [...]
Sztumi: Miből van ez, petpalackból? :D
HERCULES: Jajj, csak ez a stadion építős vasutas meg ne lássa mert akkor neki is ilyen kell és bevezeti.
Mind a 6 komment
Úgy látszik a Space X rakétáinak a kilövésén van még mit fejleszteni
1939 0 6 Izé
Traveller_x: Valami laser esetleg?
cila: Jó észrevétel, a madár, Sasszem, de nem madár okozta, ő csak másodlagos áldozat volt, elrep [...]
lo'ko''to'': 1:10-hez tekerjétek a videót és állítsátok a sebességet 0.25-re. Tök úgy néz ki, mintha az [...]
Mind a 6 komment
DA Music - Sky
443 0 0 Zene Izé
Hell's Club: Bathroom Secret

Avagy, sok jó karakter kis helyen is elfér. A rövidfilm egyébként a korábbi zseniális Hell's Club mashup folytatása.
721 0 0 Film Izé
Az augusztus bakikban is igen kemény volt
3503 0 1 Izé
hawkeye: Nem rossz! 0.33-nál a zombi favágó, meg utána a libás lányok.... :)
Jé, neked erre is hajlik a lábad?
2133 0 3 Izé
Ravennë: Megolvadt a csoki... Amúgy már nem él a link.
cila: csontkovács
közlegény: "Rongyláb Jani csőnadrágját* meglazította, A szomszéd srác egy mozdulattal a hárét bedobta" [...]
Mai cukizé: Harcosok klubja
1825 0 0 Izé
Honnan tudhatod, hogy egy kis pszichopatát nevelsz?
3243 0 2 Izé
balogh predator: Jobb ha nem kap vonatot a 18 szülinapjára. :)
lilaflexninja: Jobb, ha nem kap autót a 18. szülinapjára.
Stop motion a kezdetektől
1630 0 1 Izé
cila: Jó. Emlékeket ébreszt, nem kell újra végig nézni... De, nincs rá jó magyar szó? Szerény ja [...]
Flowers of Evil

A 2013-as stockholmi zavargások ihlette akció-dráma már díjat is nyert, de hogy nálunk fogják-e vetíteni, arról sajnos még nincs hír.
370 0 0 Film Izé
A kristály koponyás vodka megvolt? 

Nos, egy törvényszéki művész megmutatta, hogyan nézhetett ki az eredeti koponya tulajdonosa.
1633 1 0 Izé
Max Steel

Élőszereplős film készült a népszerű játékból és rajzfilmből.
1456 0 0 Film Izé
Giles Clement fotóinak az a különlegessége, hogy egy első világháború idején használt lencsével készültek
3101 0 1 Art Izé
Ravennë: Én is akarok magamról egy ilyet!
Így nézne ki az, ha a közösségi média rajtunk jelenne meg
964 0 1 Izé
cila: Van, csináltam kontot a fészbukon, de csak azért, hogy idióták ne írhassanak a nevemben olyasm [...]
Videoklip, parfümreklám és hülye tánc egyben, amiért most megőrül az internet

Spike Jonze a Christopher Walkennel forgatott Fatboy Slim - Weapon of Choice című klip után is maradt a jól bevált módszernél.
2642 1 13 Izé
Lewy: Brazzerses reklámban jobban el tudnám képzelni. ?
Ravennë: Hüvelygomba reklámnak is elmenne.
Jaca: Én meg itt várom, hogy mikor kezd el táncolni...
Mind a 13 komment
Kyutae Lee ceruzarajzai
1636 0 0 Art Izé
Bayanihan

A filippínó megfelelője annak, amikor  a haverok segítségét kéred a költözködéshez.
1379 0 1 Izé
cila: Úgy tudtam eddig, hogy a házaknak van alapjuk. A sportolók, verseny előtt alapozó tréningen ve [...]
Pszichedelikus élményt nyújt ez a tokiói kiállítás
1705 0 3 Izé
cila: Kedves bungle, a Vizuállatságok mellé telepíthetnél "Hallhatatlanságok"-at is. Például, van [...]
niof: Ugyanez begombázva? ;)
norbertvincze: ez bizony cool
The Lord Inquisitor - Prologue

Fan made Warhammer 40k rövid animációs film, csak sajnos egyelőre még csak az előzetes érhető el.
366 0 0 Film Izé
Trabarna gyereke lehet

Egyben a bájos kacaj gyűjtemény legújabb darabja
2222 0 2 Izé
lilaflexninja: No http://www.vidtomp3.com/ letöltöd a videó hangját és már töltheted is a telóra. Ha esetle [...]
cila: Nem érek rá kutakodni, s nem tudom, hogyan töltheném fel, de elfogadnék egy hasonló csengőhan [...]
Beállt a reggeli merevedés a troliba
3274 0 3 Izé
hawkeye: :)))))))))))))
cila: Tizenhárman (tøináct) sérültek meg. Ez, szerencsétlenséget jelent.
hawkeye: Morvaországban ősi szokás a 45 fokos megállás.... :)
Régebbi postok...