B.J. Blazkowicz, az amerikai hadsereg titkos ügynöke ismét a világ megmentésére siet, különben a Náci Birodalom okkultista erőinek köszönhetően végleg eltiporja a világ nagyhatalmait. Itt a Wolfenstein előzetese!
837
2
Tech Izé
A 10 legkülönösebb szálloda
6154
1
Art Izé
A 10 legkülönösebb szálloda
6463
3
Izé
Frets On Fire - egy ingyenes zenei játék, olyasmi, mint a Guitar Hero. A játék célja, hogy a lehető legpontosabban gitározz a billentyűzeteden, népszerű zenék ritmusára. Mivel ingyenes és nyílt, nagyon sok magyar és külföldi dal tölthető le hozzá.
(Vigyázat! Rá lehet kattanni!)
3189
1
Game Izé
Hát ez nem egy "lányos" ütés volt. ;)
766
0
Sport Izé
Digitális sötét középkor vár ránk?
"Egy mai irodai dolgozó három percenként új feladatot végez. Éppen e-mailt ír, SMS-t küld vagy böngészik a világhálón. Mindez azonban eltereli a figyelmét és könnyen megakadályozhatja az összefüggő gondolkodást. [...] Az emberi kapcsolatok már nem elég mélyek és a családokban esténként gyakran már nem köszönnek egymásnak a családtagok, mert annyira elvonja a figyelmüket a televízió vagy a számítógép. Csak a feleségek egyharmada köszönti a férjét Hellóval vagy mondja, hogy Jó, hogy újra látlak. [...] Az Egyesült Államokban minden negyedik személy mondta azt, hogy nincs egyetlen olyan ismerőse sem, akivel megbeszélhetné a gondjait. Az ilyen emberek száma az elmúlt 20 évben a duplájára nőtt. [...] Az állandó elérhetőség oda vezetett, hogy már olyan sok emberrel vagyunk kapcsolatban, hogy szinte lehetetlen akár csak egyetlennel is közülük szorosabb kapcsolatot fenntartanunk."
Nektek mi a véleményetek erről, tényleg szétromoblja a szociális kapcsolatokat a modern technológia?
2729
3
Izé
Kiskutyafuttatás, kisgyerek módra.
Chesapeakey Bay Retriever
8613
4
Izé
Kéjenc eb (Ő is "csak" egy gazdi kedvence). :)
19948
3
Izé
Karatéjozós zs-movie + kung fus "lábatlankodás" + német szöveg = legrosszabb harcjelenet.
6373
2
Izé
Eladó ház.
Az óriáskutya az jár hozzá! :D
3129
0
Art Izé
Eladó ház.
Az óriáskutya az jár hozzá! :D
3123
1
Izé
A
Drámai Prérikutya (akinek már
külön oldala van!) meg a
Drámai Koboldmaki után itt a Drámai Macsek. :D
6610
5
Izé
Anberlin - A Whisper and A Clamor
jó szám, küldeném mindenkinek, aki szereti
(EA gamerek előnyben)
479
0
Zene Izé
Steven Gerrard hihetetlen gólja a 07/08-as B.L. nyolcaddöntből, amit az Inter ellen játszottak és nyertek meg végül 2:0-ra.
Ne lepődjetek meg először Kuyt gólja van:)
350
0
Sport Izé
Egy kis nehezítés a kutyáknak... ;) (és a mai macskás post :P)
5381
1
Izé
10 egzotikus gyümölcs. Melyiket próbáltátok már?
Frissítés:
10 újabb, még egzotikusabb gyümi. ;) (köszi, eol).
8638
6
Izé
Baseball búnyó top 10.
(akár a küzdősport kategóriába is beférne) :D
570
0
Sport Izé
Új, Atom processzoros tábla PC-t készít a Fujitsu
A Fujitsu is beszáll az Atom-őrületbe, ugyanis legfrissebb noteszgépe, amely tulajdonképpen egy UMPC (Ultra Mobil PC, azaz kisméretű, könnyen hordozható) és egy tablet PC keveréke, az Intel egyik Atom processzorával van felszerelve. A gyártó újdonsága a Lifebook családban foglal majd helyet, az U2010-es típusjelzéssel ellátott újdonság specifikációi első ránézésre egészen jók.
A fenti képen látható Lifebook U2010-es modell egy 5,6 hüvelykes képátlóval rendelkező kijelzőt hordoz magában, amely 1024 x 768 pixeles natív felbontással üzemel. A kis készülék mindössze 680 grammos súllyal bír, így rászolgál az UMPC elnevezésre is, de kihajtható és elforgatható kijelzőjének köszönhetően tablet PC-ként is tökéletesen használható. A Fujitsu újdonsága tartalmaz beépített WiFi és Bluetooth adaptereket, ezen kívül GPS vevővel is ellátja majd a gyártó. A különleges konfigurációban 1,6 GHz-es vagy 1,8 GHz-es Intel Atom processzor kap helyet, a rendszer 1 GB DDR2-es memóriával, 80 GB-os merevlemezzel és Windows Vista operációsrendszerrel kerül forgalomba.
A Fujitsu a kis készülék várható megjelenésével kapcsolatban egyelőre nem szolgált információval, ám az már tudható, hogy a Lifebook U2010-es modell ára valahol 1300 dollár környékén fog elhelyezkedni.
(Szerző: J.o.k.e.r)
990
0
Tech Izé
UEFA Intertotó kupa
Kispest.Honvéd-Sturm Graz 1:2
Ezzel búcsúzott a Honvéd a nemzetközi porondról.Nézd meg az összefoglalót.
És sajnos a lelátón is zajlottak az események, erről
itt nézhetsz képeket.
315
0
Sport Izé
Mai ismeretterjesztő rovatunkban az (ismét nagy levegő) élekhalok, palackfű, cigánysóska, szívkésfű, gezemice, békatarsoly, stb. stb., azaz a
Pásztortáska. (Capsella bursa-pastoris)
Ehető
gyógynövény, ismeretlen ismerősként gyakorlatilag mindenhol nő, a Rottenbiller utcától egészen Alsómocsoládig, ezért nem rossz befektetés saját kézzel gyűjteni egy teáravalót. Mókás, szív alakú levelei és virága nyersen is elropogtathatók, csak a kutyák, khm, jelzései okozhatnak némi fejtörést a legelés előtt.
Itt is van még egy-két recept.
1971
1
Izé
Neon
Egy luxuskurva társaságában minden megtörténhet. Extraszuper rövid horror Olaszországból. Csak erős idegzetűeknek.
(A végén a csattanó is nagyon jó!)
11328
0
Film Izé
Neon
Egy luxuskurva társaságában minden megtörténhet. Extraszuper rövid horror Olaszországból. Csak erős idegzetűeknek.
(A végén a csattanó is nagyon jó!)
11455
5
Izé
Escape of Three Cats Laboratory
1962
1
Game Izé
Kuangcsou Pharmaceutical - Chelsea 0 - 4
u.i: Az angol élvonal (Premier League) legutóbbi ezüstérmese, a
Chelsea gálaelőadást rendezett Kevin McCabe együttese, a Csengtu Blades ellen. A „kékek” barátságos, felkészülési mérkőzésen 7–0-ra verték meg a kínai csapatot.
Ennek a mérkőzésnek,
itt nézheted meg a góljait.
312
0
Sport Izé
Energiatakarékos pici PC a Cherrypal-tó
A Cherrypal, aki tulajdonképpen egy egyelőre ismeretlen gyártó, új megoldással jelentkezik a piacon. A vállalat egy kisméretű komplett PC-t mutatott be, amely alapjáraton mindössze 2W-os fogyasztás mellett üzemel, ára pedig rendkívül kedvező, összesen 250 dollárt kell érte letennünk az asztalra.
A kis számítógép elegendő teljesítménnyel rendelkezik ahhoz, hogy internetezni tudjunk vele, a készülékben egy 400 MHz-es órajelen üzemelő, hárommagos Freescale MPC5121e mobileGT egység található, amely eddig főként autós navigációs rendszerekben volt megtalálható, teljesítménye nem összehasonlítható az Intel és az AMD processzoraival. A rendszer 256 MB DDR2-es memóriával, valamint 4 GB NAND flash memóriával van ellátva, ez utóbbi ad helyet az operációsrendszernek, amely jelen esetben egy Debian alapú linux rendszer. A webböngésző szerepét a FireFox tölti be, amely az összes bővítmény és Linux média plugin kezelésére képes. A kis szerkezet beépített 802.11 b/g WiFi adapterrel, két darab USB porttal és egy ethernet porttal van ellátva, de ezeken kívül egy VGA kimenetet, valamint egy sztereó hangkimenetet is találunk rajta. A Cloud Computer névre hallgató rendszer az átlagfelhasználók számára gyengének bizonyulhat, de a maga kategóriájában elég ütőképes, és ami a lényeg: rendkívül keveset fogyaszt. A pici PC-vel internetes videókat, flash animációkat, illetve különböző weboldalakat nézegethetünk, de akár irodai munkára is alkalmas a készülék.
A Cherrypal kis gépe nem csak egy egyszerű, alacsony fogyasztással üzemelő PC, annál bizony sokkal több. A gyártó a kis készülékhez kevés adattároló kapacitást biztosít ugyan, de cserébe 50 GB-os ingyenes internetes tárhelyet ad minden egyes vásárlónak. Az információk szerint ez a tárhely a jövőben bővülni fog. A Cherrypal megoldása rendkívül biztonságos, ugyanis a Cloud rendszer szoftveres és hardveres adattitkosítással éri el az internetet.
A rendszer az alacsony fogyasztás mellett 80%-kal kevesebb alkatrészből épül fel, mint egy átlagos PC, így környezetkímélőnek mondható, viszont a készülék háza hagyományos műanyagból készül, ami ugyanolyan veszélyes a környezetre, mint a többi PC borítása. A kis készülék mégis különleges, ugyanis gyártója szerint elég jó minőségű ahhoz, hogy akár 10 éven keresztül is hibátlanul tudjon működni, ám a felhasználók nagy része ennyi ideig nem tart meg egy gépet, többnyire 2-3 évente cseréli konfigurációját. A gyártó erre is kitalált egy környezetkímélő és mellesleg ötletes megoldást: a vállalat a megunt készülékeket visszavásárolja, majd a fejlődő országokban újra értékesíti, így a kis gépek valóban hosszú ideig lehetnek majd használatban.
1058
0
Tech Izé
Régen küldtem zenét... gondoltam kezdek ma egy kis
Chemical Brothers - Believe-vel.
Jó zenehallgatást! =)
618
1
Zene Izé
Photo Frenzy
13960
4
Game Izé
Mai ismeretterjesztő rovatunkban az
orchidea, mert még növény úgy sem volt, ha jól emlékszem és persze aki a virágot szereti rossz ember nem lehet. :D
Rendszertanilag a zárvatermők (Angiospermatophyta) törzsébe, azon belül az egyszikűek (Monocotyledonopsida) osztályába tartozó családba több mint 25 000 ismert faj tartozik, de még napjainkban is fedeznek fel újabb és újabb fajokat. Például 2006-ban Pápua Új-Guineában, a Kutubu tó környéki esőerdőkben mintegy húsz olyan orchideára bukkantak, aminek legtöbbje valószínűleg új fajként kerülhet leírásra. Ezek egyike a képen látható
Cadetia kutubu nevű faj.
Magyar Orchidea Társaság
Australian National Botanic Gardens
Bene László Orchideás oldala
Macro
1502
3
Izé
Ez az igencsak meghökkentő látvány fogadta a Goodwood Festival of Speed több százezer látogatóját az angol kisvárosban.
A 34 méter magas "alkotás"
Gerry Judah munkája, a brit művész a Land Rover fennállásának 60. évfordulójára készítette. A nyers acélvázat a márka különböző típusai díszítik, a csúcsra egy Defender kapaszkodott fel először.
1797
0
Autó Izé
Ez az igencsak meghökkentő látvány fogadta a Goodwood Festival of Speed több százezer látogatóját az angol kisvárosban.
A 34 méter magas "alkotás"
Gerry Judah munkája, a brit művész a Land Rover fennállásának 60. évfordulójára készítette. A nyers acélvázat a márka különböző típusai díszítik, a csúcsra egy Defender kapaszkodott fel először.
2092
0
Izé
Két
Muay Thai harcos érdekes küzdelme. És, hogy miért érdekes? Hát azért, mert bekötött szemmel teszik mindezt.
(Nem lennék bíró, az tuti) :D
601
0
Sport Izé
Mai ismeretterjesztő rovatunkban a mókus (legközelebb mi lesz, házimacska vagy tán a mezei pocok? ;) bungle). Volt már
kis mókuci,
ninnya, részeg,
karate,
szupersztár.
A
valódi mókusok (már ezeket is hamisítják?) a mókusfélék családjába tartozó nemet jelöl. Bozontos farkú, erdőlakó rágcsálók.
A mókus hangutánzó szó az állat makogó hangjából. Régi alakja móka volt, amely kedveskedő -us végzetet kapott (mint „cicus”, „kutyus”).
A legtöbb faj az Amerikai kontinensen él. Eurázsiában csupán négy található meg a 40 faj közül.
A vizisíelő mókus (milyen drága a kis mentőmellénye)
Édeshármas
MVSM (macska versus mókus)
A mókus bosszúja
2043
1
Izé
Egy gazdinak már megint sok ideje volt... ;)
4104
1
Izé
A kép felirata: "ez nem egy pipa".
A szürrealizmus egyik híres festője volt a belga
René Magritte, azaz
ő. Ahogy azt a linkelt galériában láthatjuk, minimalista eszközökkel is érdekes munkákat készített, mindenki megtalálhatja a kedvencét közte. (nekem pl. tetszik az
Emlék , a
Portré, de sok másikat is említhetnék)
Alapból nem Magritte-ról akartam anyagot küldeni, de megérdemli. A poszt pedig ezzel együtt is lehetne a kijelölt Nagy Izés Vitaposzt, ha egyetért ezzel a társaság. A kép elég jó gondolatébresztő, és a többi poszt helyett itt nyugodtan meg lehetne vitatni az élet dolgait. Ahogy eddig látom, a kedves közönség elég értelmes emberekből áll, és a máshol folytatott sokszor végtelenbe nyúló vitáknak itt teremthetünk egy helyet, ahol kulturált módon lehet filozofálni, hitvitázni, politizálni vagy ki éppen mit akar.
"Vagy ha nem, hát kisnyúl."
4029
0
Art Izé
A kép felirata: "ez nem egy pipa".
A szürrealizmus egyik híres festője volt a belga
René Magritte, azaz
ő. Ahogy azt a linkelt galériában láthatjuk, minimalista eszközökkel is érdekes munkákat készített, mindenki megtalálhatja a kedvencét közte. (nekem pl. tetszik az
Emlék , a
Portré, de sok másikat is említhetnék)
Alapból nem Magritte-ról akartam anyagot küldeni, de megérdemli. A poszt pedig ezzel együtt is lehetne a kijelölt Nagy Izés Vitaposzt, ha egyetért ezzel a társaság. A kép elég jó gondolatébresztő, és a többi poszt helyett itt nyugodtan meg lehetne vitatni az élet dolgait. Ahogy eddig látom, a kedves közönség elég értelmes emberekből áll, és a máshol folytatott sokszor végtelenbe nyúló vitáknak itt teremthetünk egy helyet, ahol kulturált módon lehet filozofálni, hitvitázni, politizálni vagy ki éppen mit akar.
"Vagy ha nem, hát kisnyúl."
4356
4
Izé
Inferno Metalcore SystemA zenekar a jelenlegi felállásban 2001 vége óta működik, az Inferno gyökerei azonban ennél sokkal mélyebbre nyúlnak. Tamás és Laci 1992 óta együtt zenéltek különféle formációkban (és kettesben is) majd pár szerencsi taggal, Csabival és Dénessel megalakították az Inferno-t. 1997-ben megjelent az első demo
449
0
Zene Izé
Hát ez bizony bepattant. :D
471
0
Sport Izé
Legóhangszer - a különálló modulokból felépülő kis hangszer kifejezetten gyerekek számára készül. Mindegyik kis darab más célt szolgál. Az egyik a gitárt szólaltatja meg, míg van, ami felveszi az éneket, effektet produkál.
update by lavór: Köszönöm minden kedves beküldő pajtásnak, az elmúlt 1500 post során tanusított áldozatos termelőmunkát! Csak így tovább!
836
0
Tech Izé
Ez a floorballból kifejlödött különálló sport
544
0
Sport Izé
A kubai születésű Dave Lombardo, akinek mozgása a fénysebesség határát súrolja...
485
1
Zene Izé