Rendőrkutya akcióban.
6854
2
Izé
The Black Dahlia Murder - Everything Went Black
Egyik kedvenc bandám legújabb klipje a Nocturnal albumról. Tavaly decemberben már jártak nálunk, hatalmas buli volt még a Kultiban. Egyik legközvetlenebb és legbarátságosabb zenekar akikkel valaha találkoztam magyar és külföldi viszonylatban is.
475
0
Zene Izé
Egy főnök a másiknak:
- Hogy csinálod, hogy az embereid mindig pontosak?
- Egyszerű. 30 munkás és 20 parkolóhely. :D
És így parkol az, aki véletlen késik! ;)
10478
2
Izé
Super Soldier
2581
0
Game Izé
Super Tank
1597
1
Game Izé
Vicces magyar zenekarnevek - ha van olyan bolond nevű banda, ami nincs a listában, beírhatnátok a kommentekbe, de akár azt is, ha van valami jó ötletetek egy új együttes nevéhez. :)
bungle: én ezeket az "érdekes" zenekarokat nem találtam a listában:
Gyermekláncfűrész
Jenőke holnap három éves
Jürgen és a fasírt
Lóg a ritmus
Mohó Sapiens
No de Jenő, halat késsel?
Öreg halász és a Fender
Palackozott disznósajt
Punk Panther
Spontán vetélés
Szőrös húsleves
Tarajos undormány
The pertő
Váratlan erekció
8622
5
Izé
A Korg 3 új interface-szel örvendezteti meg az önjelölt zajkeltőket: a nanoPAD, nanoKEY, and nanoKONTROL controllerek azoknak a dj-knek és zenészeknek lehetnek hasznosak, akik pl. sokat utaznak és útközben sem szeretnék hanyagolni a zenealkotás élményét.
1328
0
Tech Izé
Irodai szinkronúszás - avagy mi van akkor, ha az orosz csajok unatkoznak a melóhelyen. ;)
11916
1
Izé
Az
Ando Drom legszebb időszakát Miczura Mónikával a soraiban élte (véleményem szerint) , de szerencsére még most is aktívak. Bár néha az az ember érzése, hogy cigányzenével Dunát lehet rekeszteni, de ez a "cigányzene" címke nagyon sokféle stílusú és minőségű muzsikát takar. Az Ando Dromé pl. szerintem színvonalas, szeretem is hallgatni.
Az itt közölt videó képei nagyon jók, bár én Nescát kicsit sokallom benne. (néha a kevesebb több) Máshol meg nem találtam meg ezt a dalt.
Egy ráadás pedig
Cseh Tamás szülinapjáról. (jobb minőségben megnézhető a zenekar honlapján is)
926
0
Zene Izé
István a Király
Ma már sajnálom, hogy ezt nem láttam élőben (asszem nem voltam eléggé érett hozzá). Persze azóta már megnéztem (cseszneken is, hááát az vmi ... q....xarvolt), de ez lett vona az igazi! 12 részre van felosztva és feltöltve, ez a második. A bevezetőt kihagytam és nem fogom ide linkelgetni a maradékot sem. Ahogyan wiki&co linkeket sem. Azé' hamáá' a gép előtt ültök, legalább ennél az 1nél kivételesen vegyétek a fáradságot és keressettek infókat róla magatoknak. Ott vannak a kommentek, oda jöhetnek az infók, amit TI akartok megosztani másokkal és nem a poszt beküldő erőltet rátok. Vagy nincs igazam?
571
1
Zene Izé
Ha nem tudsz várni július 11-ig vagy nem telik rá... ;)
update: Legyen az, hogy aki kinyomtatja, összeragasztja, lefotózza használat közben (úgy csinálsz mintha telefonálnál), feltölti, belinkeli kommentként, azok sorsolás meg válogatás nélkül kapnak izés ezt-azt.
1594
5
Tech Izé
Carlos Varela - Una Palabra
Sokaknak ismerős lesz, de aki látta a "Tűzben Edzett Férfi"-t annak biztosan...
Nagyon bejövős film, csak ajánlani tudom...
Rendezők: Tony Scott & Danzel Washington
Főszerepben: Danzel Washington
765
2
Zene Izé
die ärzte (szándékosan, csupa kisbetűvel)
Az egyik legsikeresebb német együttes, még 1982-ben alakultak. Két fő alapító tagja, Farin Urlaub (Jan Vetter) és Bela B. (Dirk Felsenheimer) még ma is tagok, csupán a basszusgitárosukat cserélték le többször, míg 1993-ban meg nem találták Rod Gonzálezt, aki azóta is oszlopos tagja az együttesnek. A dátum egyébként azért fontos, mert '89-ben sajnos ideiglenesen feloszlottak, hogy aztán '93-ban annál nagyobb durranással visszatérjenek a zenei életbe. Apró érdekesség, hogy a dobos Bela B.-nek van egy kis vámpíros tikkje, és ezért a néhai magyar színész, Lugosi Béla iránti tiszteletből vette fel művésznevét. Az együttes több zenei díjat (ECHO-kat, Comet-et, Bravo Otto-kat) is besöpört, így talán méltán nevezhetik magukat ironikusan a világ legjobb együttesének (Die beste Band der Welt), legalábbis német szinten biztosan. Nevüket a legelterjedtebb mendemonda szerint annak alapján választották, hogy a zeneboltokban "ä" kezdőbetűvel egyetlen előadót sem lehetett találni az ABC-sorba rakott lemezek között. Az Orvosok egyébként idén négy év után ismét ellátogatnak hozzánk, fellépnek a Szigeten, aki teheti, nézze meg őket!
Bővebb info
564
0
Zene Izé
Adott a steadycam néven is ismert eszköz, amit a fenti képen láthatunk. Az alap funkciója, hogy mozgás közben is tudjon szerencsétlen operatőr felvételt készíteni, ami nem egy merő imbolygás és billegés. Viszont egy steadycam felszerelés normális használatához temérdek rutin és gyakorlat nomeg rettenetes izomzat szükséges. Meg soksoksok pénz...
De mi van ha amatőr létünkre hasonló minőségű felvételt akarunk készíteni? Veszünk egy
Manfrotto Modosteady állványt a
Tripontban és örülünk :
1146
1
Tech Izé
Telefonszex operátorok. Gondolom nem konkrétan őket képzelik maguk elé azok, akik igénybe veszik az ilyen szolgáltatásokat... ;)
14152
1
Izé
Violadores del Verso - Vivir para contarlo
Aki szereti a spanyol nyelvet és a stílust, az hallgassa meg! ;)
Honlap
354
0
Zene Izé
Through the Machine
2349
0
Game Izé
Hihetlen akció keretein belül potom 1 milláért a tiéd lehet egy aurafénykép készítő szenzor + dongle...
Sose értettem, hogy megy ez az aurafotózás, de ez a kép eléggé sokat sejtet.
5716
0
Art Izé
Hihetlen akció keretein belül potom 1 milláért a tiéd lehet egy aurafénykép készítő szenzor + dongle...
Sose értettem, hogy megy ez az aurafotózás, de ez a kép eléggé sokat sejtet.
5932
1
Izé
Meng Fandi designer fejéből már sok érdekes dolog pattant ki, de ez talán az egyik legütősebb. Aki már unja a hagyományos ébresztőóra hangját és reggel szereti a sokkterápiát elkerülni, annak jól jöhet ez a kis kütyü.
A gyűrű lényege, hogy a beállitott időpontban elkezd szépen fokozatosan vibrálni, ezzel felkelti a pácienst anélkül, hogy szívinfarktust kapna...
(GADGETGUY, remek a helyesírásod, de itt legalább kijavítottuk: jühet=jöhet, gyűrü=gyűrű, szivinfarktus=szívinfarktus, vesszők, stb.)
1262
0
Tech Izé
Öt éves a világ legfiatalabb tetoválóművésze. Emilie Darrigade egy szépen kidolgozott méhecskét és egy babérkoszorút színezett ki apja alkarjára egy neves tetoválószalonban. A kislány egyébként már a következő mintát is megrajzolta, amit tetoválni akar - egy lángoló koponyát.
6768
2
Izé
Most még a csapból is a foci folyik. Nos akkor én is megosztanék veletek egy nem mindennapi gólt! :D
14531
6
Izé
Dir En Grey - Schwein No Isu
A Dir en grey a japán visual együttesek sorába tartozik, és mint olyan, eléggé behatározhatatlan stílusú zenét játszik. Teljesen normális indies együttesként kezdték a '90es években. Első albumuk, a Gauze már hatalmas sikereket ért el keverve a hagyományos visual stílust igen zúzós zenékkel. És itt mutatkozott meg legjobban az énekes, Kyo mindenre képes hangja: sivalkodás, mániákus nevetés és egyéb hangok kiadásával kultusszá vált személye a rajongók közt. Első hallásra Marilyn Manson, Slipknot és a Murderdolls hangzásvilágába sorolhatók, melyek biztosan hatottak rájuk, de ők többek ennél. Valahogy sajátosan sokkolják a közönséget, a felsoroltaknál sokkal színvonalasabban. Dalaik és Kyo dalszövegei depressziósak, sokkolóak és nagyon perverzek, de helyenként igen líraiak, szóval nem igen egyoldalúak. Kinézetükben is nagyon alkalmazkodnak az aktuális dal stílusához, így itt is sok arcot mutatnak.
476
0
Zene Izé
UV-s fertőtlenítőizé jól...
Azoknak akik nem szeretnek megfogni semmit más emberek után (és ezt megint félre lehet érteni ;D )
925
1
Tech Izé
Érintőképernyős kézi sudoku
DJ Öcsike kedvéért... ha már ő olyan rohadt lusta,de akkora nagy a szája ... ;]
665
0
Tech Izé
Modest Mouse - Dashboard
Amerikai indie rock banda '93-ban alakultak. Szerintem elég egyedi a zenéjük, érdemes több számukba is belehallgatni (már aki szereti ezt a stílust ;)
-honlap-
-wikipedia-
414
1
Zene Izé
Gun - Word Up
Kevéske infó róluk a
wiki-n, és ha kell a dalszöveg, akkor azt meg
itt találod.
256
0
Zene Izé
Cenzúra party :D
(Akinek megvan cenzúra nélkül, az szerepelt a videóban! Na ki küldi be? :P )
16447
8
Izé
Katie Melua - The Closest Thing To Crazy
Küldöm sok szeretettel azoknak, akik már érezték, vagy jelenleg is úgy érzik, hogy a lehető legközelebb vannak az őrülethez..
Wikis infók
dalszöveg
990
1
Zene Izé
Kézi-Chopin - Ha eljön a Csend
A Kézi-Chopint 1983-ban alakította Budapesten Legát Tibor énekes szövegíró. Kezdetben iskolai rendezvényeken léptek fel, majd az akkoriban ismét virágkorát élő klubmozgalom egyik meghatározó zenekarává váltak nyers zenéjük és politikai szövegeik miatt. E kezdeti periódus 1985-ben zárult le, amikor a Kézi-Chopin Kassák Klubbéli koncertjét a rendőrség márciusban betiltotta. Az eseményről - jellemző módon - csupán a los angelesi SPEX magazin emlékezett meg. A második periódus 1986-tól datálható, amikor csatlakozott a zenekarhoz Tóth László gitáros-zeneszerző, s általa ígényesebb zenét kezdett játszani az együttes. A szövegek árnyaltabbá váltak, így a rendőrség sem tudott kifogást találni. Ettől függetlenül a zenekar publikálási lehetőségei nem változtak, bár úgymond "tűrt" kategóriába került, lemezt nem adhattak ki. 1988-ban Legát kilépett a zenekarból. Az újjáalakulásra 1990-ig kellett várni, de a koncepció akkorra teljesen átalakult. Gitárcentrikus zene,ironikus-tragikomikus szövegek jellemezték az akkori műsort, ami 1991-ben kazettán jelent meg az Utolsó Magyar Playboy címmel a Fekete Lyuk Kiadó gondozásában.
488
1
Zene Izé
Gumiasztal inkontinencia zavarokkal küzdőknek... A legtöbben max 2 éves korunkig játsszák ezt a játékot a babaágyon, de van aki sose tudja megunni!
10694
1
Izé
Mai ismeretterjesztő rovatunban bemutatjuk az igen ritka Cantor-lágyhéjúteknőst (
Pelochelys cantorii), amely akár 2 méter hosszúra és 50 kilogramm tömegűre is megnőhet. Az állkapcsa és a harapása elég erős ahhoz, hogy szétmorzsolja a csontokat is. Az egyik kutató szerint a
kipusztultnak hitt állat gyorsasága még a kobra támadási sebességét is fölülmúlja. :)
5162
4
Izé
Bad Religion - Sorrow
Mert a koncerten is volt... Élete legjobb koncertjéről maradt le az, aki nem jött el! (Én ott voltam. :D)
Greg Graffin, az énekes adja elő a Sorrow-t egy szál gitárral az ölében.
414
3
Zene Izé
Millencolin - Ray
Küldeném mindenkinek, aki szereti...
408
3
Zene Izé
Nas - Be A Ni***r Too
A botrányhős a botrányos című album címének megváltoztatására, pontosabban elhagyására kényszerült. Nas 2008-as albuma cím nélkül jelenik meg, ugyanis több áruház is bejelentte, hogy ha marad a Ni***r szó a lemezboritón, akkor nem rakják ki a polcokra. Nas azt nyilatkozta, hogy így is jó, ugyanis a több mint fél éve húzodó kiadói és értékesítési viták során mindenki halhatott a címről és mindenki tudni fogja, hogy mi volt az eredeti koncepció. Természetesen a tartalom mitsem változott.
413
0
Zene Izé
Afroman - Crazy rap
A téma ezúttal nem a fű (és a szex), hanem a szex (és a fű). :D
Afroman ebben a dalban hihetetlen találékonysággal ötvözi két fő témáját: a refrénben betép a haverjaival együtt, a verzékben pedig elmeséli nekik szexuális kalandjait. Először is a fehér kislánnyal, akiről kiderült, hogy Ku Klux Klan-főnök a papája. Aztán laza freestyle-ban sorolni kezdi, milyen nővel hogyan... "I met this woman from Hawaii / Stuck it in her ass and she said AYII!!!" - és hasonló lüke rímek egész sora...
595
2
Zene Izé
Európa Kiadó - Mocskos idők (Helló bébi :) )
Aki nem is meri, pótolja! Hatalmas Zene Live @ A38 2004.
499
2
Zene Izé
Remélem érti a célzást, akinek szól... ;)
3656
2
Izé
Fishbone - Ma and Pa
Főleg ska zenét, egyéb stílusokkal ötvözve játszanak. Legtöbb számuk pörgős, de akadnak lassabbak is a repertoárjukban. '79 óta vannak a pályán, de még mindig koncerteznek idén áprilisban voltak Pécsen a
PEN keretében, volt szerencsém az első sorban élvezni őket. ;)
És végül a
zenekar honlapja.
777
0
Zene Izé
10 pár mozijegyet sorsolunk sorsolunk ki a Boldogító talán (
Made of Honor) c. film június 17-i premier előtti vetítésére azok között, akik június 15-ig beküldenek egy hírt a
hír izébe.
A nyertesek:
chocolat, csoe, Jency, kovati, likol, Luflee, paperdice, Re-Peet, senseipetya, Ujvy.
1215
0
Film Izé